Aktualności

OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci w całym kraju 19 kwietnia prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno – prewencyjne „PRĘDKOŚĆ”. Na warszawskich drogach również nie zabraknie policjantów, którzy będą kontrolować kierujących, niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, ale dziś szczególnie na PRZEKROCZENIA DOPUSZCZALNEJ PRĘDKOŚCI. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji realizuje dziś ogólnopolskie działania „PRĘDKOŚĆ”. 

W trakcie kontroli statycznych policjanci używają laserowych mierników prędkości. Natomiast podczas dynamicznych kontroli wykorzystują radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory. Podczas działań nie zabraknie również grupy „SPEED”, zwalczającej agresywne zachowanie na drogach.

To właśnie prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Każde przekroczenie prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym, w rejonie przejść dla pieszych jest bardzo niebezpieczne i w razie zdarzenia drogowego z udziałem pieszego, zmniejsza jego szansę na przeżycie.

Dostosuj prędkość do obowiązujących limitów
 i warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony