Aktualności

TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO

Data publikacji 19.10.2023

To już kolejna – ósma edycja kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, która trwa od 19 października do 15 grudnia 2023 roku.

Kolejna edycja kampanii ma na celu uświadomienie kierującym, że stan oświetlenia pojazdów ma duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają od 19 października do 15 grudnia 2023 roku. W czasie trwania kampanii policjanci przede wszystkim kontrolują pojazdy pod kątem ich prawidłowego oświetlenia, ale nie tylko – przeprowadzają także działania informacyjno – edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa pieszych i ich świadomego korzystania z elementów odblaskowych.

Sprawne, prawidłowo działające światła pojazdu pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, bądź niesprawne, to w złych warunkach pogodowych – przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Wszelkie nieprawidłowości np. złe ustawienie świateł – może skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi lub prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zachęcają do korzystania z „dni otwartych” na stacjach kontroli pojazdów. W tym roku – podczas ósmej edycji kampanii, kierowcy mają możliwość darmowego sprawdzenia świateł w swoim pojeździe w dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia.

Dodatkowo, kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, będą otrzymywać informacje na temat kampanii oraz na podstawie swojej lokalizacji zostaną „doprowadzeni” przez aplikacje do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorącej udział w przedsięwzięciu.

Poniżej publikujemy wykaz stacji diagnostycznych, biorących udział w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

Wybierz „swoją stację”
i SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!

Film Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

Opis filmu: Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo

Pobierz plik Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo (format mp4 - rozmiar 8.14 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony