Aktualności

POLICJANT RUCHU DROGOWEGO – edycja 2023

Data publikacji 17.04.2023

W dniach 11 – 14 kwietnia 2023 roku na terenie Warszawy odbyły się eliminacje wojewódzkie konkursu pn. „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”. Z garnizonu stołecznego, który obejmuje Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz 9 Komend Powiatowych Policji w turnieju wzięło udział 36 policjantów. W przeciągu czterech dni zmierzyli się oni w sześciu konkurencjach.

To już kolejna edycja konkursu na NAJLEPSZEGO POLICJANTA RUCHU DROGOWEGO. Udział w konkurencjach to nie tylko „walka” o wygraną, ale także sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, nabranie nowych doświadczeń oraz po prostu dobra zabawa.

Konkurs obejmował następujące konkurencje:

- jazda sprawnościowo – szybkościowa samochodem,

- jazda sprawnościowa motocyklem,

- znajomość przepisów ruchu drogowego,

- udzielanie pierwszej pomocy,

- strzelanie,

- kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu.

Celem każdego z uczestników było zdobycie jak największej ilości punktów, które przyznawane były na każdym etapie konkursu. W eliminacjach wojewódzkich wyłoniono dwóch najlepszych policjantów, którzy awansowali do finału ogólnopolskiego. To właśnie ci najlepsi będą reprezentować garnizon stołeczny i zmierzą się w kolejnych konkurencjach w dniach 12 – 16 czerwca 2023 roku w Kielcach w ogólnopolskim finale konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO”.

Trzymamy kciuki!
Niech wygra najlepszy!

Film POLICJANT RUCHU DROGOWEGO – edycja 2023

Opis filmu: POLICJANT RUCHU DROGOWEGO – edycja 2023

Pobierz plik POLICJANT RUCHU DROGOWEGO – edycja 2023 (format mp4 - rozmiar 43.85 MB)

Powrót na górę strony