Aktualności

„JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU”

Data publikacji 12.04.2023

Pogoda dopisuje, więc chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Na drogach widzimy coraz więcej spacerujących osób, ale także zauważamy amatorów „dwóch kółek” – motocykli, rowerów, czy też hulajnóg elektrycznych. To wszystko jest dla ludzi, ale korzystajmy z tego rozsądnie. Nie stwarzajmy niebezpiecznych sytuacji na drodze – dojedźmy BEZPIECZNIE DO CELU…

Jazda na motocyklu, rowerze, czy też na hulajnodze elektrycznej może umilić podróż oraz skrócić czas dojazdu, bo unikniemy stania „w korku”. Natomiast wydarzy się tak tylko wtedy, gdy BEZPIECZNIE dotrzemy do celu.

Nie tylko pieszy jest NIECHRONIONYM UCZESTNIKIEM RUCHU DROGOWEGO – jest nim też motocyklista, rowerzysta, a także osoba poruszająca się na hulajnodze elektrycznej.

Bądźmy świadomi tego, że każde zdarzenie na drodze z udziałem jednej z tych osób, może nieść za sobą tragiczne skutki. Dlatego tak ważne jest ograniczone zaufanie, przestrzeganie obowiązujących przepisów, ale także wzajemny szacunek i tolerancja wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo użytkowników drogi,
zależy od wszystkich jej uczestników.

Powrót na górę strony