Aktualności

BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023

Data publikacji 06.04.2023

W dniach 6 – 7 kwietnia 2023 roku w ramach działań prewencyjno – kontrolnych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą działania pod nazwą „BEZPIECZNA PRĘDKOŚĆ 2023”.

Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających ze znaków drogowych oraz z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym. Dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków na drodze, może zminimalizować tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Bardzo niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do nich, należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność!

Policjanci warszawskiej „drogówki” podczas prowadzenia działań, wykorzystują wszelkie możliwe urządzenia kontrolno – pomiarowe oraz radiowozy z wideo rejestratorami. Egzekwują od kierujących przestrzegania przepisów dotyczących dopuszczalnej prędkości. Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/ h skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale też zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Warto jeździć zgodnie z przepisami...

Powrót na górę strony