Aktualności

„DROGIE SPOTKANIA” Z POLICYJNĄ GRUPĄ SPEED

Data publikacji 23.03.2023

Każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji patrolują warszawskie ulice, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowy. Codziennością jest rejestrowanie wykroczeń polegających na znacznym przekroczeniu dopuszczalnej prędkości przez kierujących…

Policjanci warszawskiej „drogówki” wykorzystują w służbie nieoznakowane radiowozy wyposażone w video rejestratory oraz laserowe mierniki prędkości. Funkcjonariusze na co dzień mają do czynienia z kierowcami, którzy lekceważą i nie stosują się do obowiązujących przepisów, w tym do ograniczeń prędkości.

Kolejni kierowcy przekonali się, że spotkanie policjantów z warszawskiej grupy SPEED „dużo kosztuje”. Nie jest tajemnicą, że mandaty karne za przekroczenie prędkości nie należą do najniższych. Poruszanie się z prędkością wyższą o ponad 50 km/ h od tej dopuszczalnej, wiąże się z mandatem od 1 500 zł do 2 500 zł, a w przypadku RECYDYWY nawet dwukrotnie wyższym. Do konta kierowców dopisywane są również punkty w liczbie od 13 do 15! Poza tym, w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymają również prawo jazdy na trzy miesiące.

Pamiętaj, że nadmierna prędkość,
to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.
DOSTOSUJ PRĘDKOŚĆ do warunków panujących na drodze!

Film predkos___03_2023.mp4

Pobierz plik predkos___03_2023.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.46 MB)

Powrót na górę strony