Aktualności

NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ – działania „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”.

Data publikacji 22.03.2023

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej „NA DRODZE – PATRZ I SŁUCHAJ” oraz w związku z realizacją „Krajowego Programu działań kontrolno – pomiarowych na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2021 – 2023” policjanci warszawskiej „drogówki” w dniu 22 marca 2023 roku prowadzą działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą dziś działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa nie tylko osób pieszych, ale również kierujących rowerami, hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch. To grupy użytkowników dróg, które podczas wypadków są szczególnie narażone na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu ZNAJDUJĄCEMU SIĘ NA TYM PRZEJŚCIU albo WCHODZĄCEMU NA TO PRZEJŚCIE.

Pieszy ma obowiązek zachowania SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego oraz osobie poruszającej się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch, ZNAJDUJĄCYM SIĘ NA PRZEJEŹDZIE.

Przestrzeganie przepisów jest obowiązkiem
WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW DRÓG.

Powrót na górę strony