Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

Data publikacji 20.11.2022

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, zainicjowany w 2005 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych, obchodzony jest w każdą trzecią niedzielę listopada. Ma przypominać, że na drogach giną "zwykli" ludzie. Ich najbliżsi doznają wówczas traumatycznych przeżyć, które niejednokrotnie pozostawiają swoje piętno do końca życia i powinni być również traktowani jako ofiary wypadków drogowych.

Każdego roku w zdarzeniach drogowych na całym świecie ginie ponad milion osób.  Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich.

Dzień ten jest kolejną okazją, aby przypominać wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, kultura jazdy, zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drodze. W Światowym Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych skierujmy swoje myśli w stronę wszystkich, którzy doznali cierpień na drogach i zastanówmy się, co każdy może dać z siebie, aby było bezpieczniej.

 

 

Powrót na górę strony