Aktualności

TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO Z WARSZAWSKĄ „DROGÓWKĄ”

Data publikacji 20.10.2022

To już kolejna – siódma edycja kampanii na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, która trwa od 20 października do 15 grudnia 2022 roku.

Kolejna edycja kampanii ma na celu uświadomienie kierującym, że stan oświetlenia pojazdów ma duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W czasie trwania kampanii policjanci przede wszystkim kontrolują pojazdy pod kątem ich prawidłowego oświetlenia, ale nie tylko – przeprowadzają także działania informacyjno – edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa pieszych i ich świadomego korzystania z elementów odblaskowych.

Sprawne, prawidłowo działające światła pojazdu, pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, bądź niesprawne, to w złych warunkach pogodowych – przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Wszelkie nieprawidłowości np. złe ustawienie świateł – może skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi lub prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci zachęcają do korzystania z „dni otwartych” na stacjach kontroli pojazdów. W tym roku – podczas siódmej edycji kampanii, kierowcy mają możliwość darmowego sprawdzenia świateł w swoim pojeździe w dniach 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia.

Poniżej publikujemy wykaz stacji diagnostycznych, biorących udział w kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

Wybierz „swoją stację”
i SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!

Pliki do pobrania

  • 669.32 KB
Powrót na górę strony