Aktualności

SPOTKANIE W WYDZIALE WARSZAWSKIEJ "DROGÓWKI"

Data publikacji 07.09.2022

Dziś – 7 września w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej Nr 70. Przybyli do nas, aby przypomnieć i utrwalić sobie najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, zauważamy na drodze samodzielnie przemieszczające się dzieci – głównie po trasie z domu do placówki i z powrotem. Nieraz są to krótkie odcinki drogi, ale nawet w takich przypadkach warto pamiętać, że należy przestrzegać przepisów, żeby dotrzeć do celu bezpiecznie.

Policjanci warszawskiej „drogówki” ugościli uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunami w salce profilaktycznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, mieszczącej się przy ul. Karolkowej 46 w Warszawie. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Mundurowi przypomnieli m.in. o zasadach obowiązujących podczas przechodzenia przez jezdnię oraz o zasadności korzystania z elementów odblaskowych będąc na drodze. Pod koniec spotkania rozdali wszystkim opaski odblaskowe oraz zaprezentowali sprzęt służbowy – samochody i motocykle, którymi na co dzień pełnią służbę.


Dziękujemy dzieciom i ich opiekunom za odwiedziny.
Życzymy samych sukcesów
i BEZPIECZNEJ DROGI DO SZKOŁY.

Do zobaczenia na zajęciach profilaktycznych w szkole!

Powrót na górę strony