Aktualności

NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”

Data publikacji 01.09.2022

1 września to dzień, w którym uczniowie wracają do szkół po wakacyjnej przerwie. To już dziś! Pod placówkami oświatowo- wychowawczymi nie zabrakło policjantów z warszawskiej „drogówki”, w związku z działaniami „Bezpieczna droga do szkoły 2022”.

Powrót dzieci do szkół po wakacyjnej przerwie, to również czas wytężonej pracy policjantów. W związku z działaniami „Bezpieczna droga do szkoły 2022”, policjanci od godzin porannych pełnili służbę w rejonach szkół na terenie całej Warszawy. Służyli pomocą na drodze najmłodszym, szczególnie przy przejściach dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Zwracali też uwagę na prawidłowe oznakowanie, aby dzieci mogły bezpiecznie i na czas dotrzeć do szkoły. Policjanci Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KSP w tym szczególnym dniu spotkali się z dziećmi w jednej z warszawskich szkól przy ul. Sosnkowskiego 10. Przeprowadzili pogadanki, w których przypomnieli o najważniejszych zasadach poruszania się po drogach zarówno pieszo, jak i przy użyciu roweru, czy hulajnogi elektrycznej. Rodzicom zaś zwrócili uwagę na prawidłowe przewożenie swoich pociech, aby korzystali z fotelików, podstawek i pasów bezpieczeństwa. Zaprezentowali sprzęt służbowy oraz rozdali dzieciom gadżety, m. in. elementy odblaskowe, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo po zmroku. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas rozpoczęcia roku szkolnego, czuwała nowa maskotka Wydziału Ruchu Drogowego KSP, dmuchaniec „komisarz MIŚ”, który z uwagi na swoje duże rozmiary „spoglądał” na dzieci z góry. Te zaraz po spotkaniu w klasach mogły spędzić czas z policjantami, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia na motocyklach służbowych oraz oczywiście z MISIEM!

Apelujemy do kierujących pojazdami, aby ze szczególną ostrożnością poruszali się w rejonach szkół, ze szczególnym uwzględnieniem przejść dla pieszych.

https://youtu.be/tG-baR90NuY

  

 

 

  • NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.
    NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.
  • NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.
    NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.
  • NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.
    NOWY ROK SZKOLNY Z POLICJANTAMI Z WARSZAWSKIEJ „DROGÓWKI”.

Film WRD_szkola_konsola.mp4

Pobierz plik WRD_szkola_konsola.mp4 (format mp4 - rozmiar 37.22 MB)

Powrót na górę strony