Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 2022 z warszawską „drogówką”

Data publikacji 31.08.2022

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023 policjanci warszawskiej „drogówki” od 1 do 9 września realizować będą działania profilaktyczno – prewencyjne, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży.

Początek roku szkolnego, to czas intensywnej pracy policjantów w obrębie szkół. Znaczne nasilenie ruchu kołowego i pieszego niestety sprzyja wzrostowi liczby zdarzeń drogowych z udziałem dzieci i młodzieży. Aby zapobiec niebezpiecznym sytuacjom na drodze, profilaktycy w ramach kończących się już działań „lato w mieście”, przez całe wakacje przeprowadzali pogadanki z dziećmi na temat przepisów ruchu drogowego.

Od 1 do 9 września, szczególnie w rejonach przyszkolnych, policjanci będą egzekwować od pieszych m.in. korzystanie z wyznaczonych przejść oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast od kierujących pojazdami wymagane będzie zachowanie zgodne z przepisami ruchu drogowego – zwłaszcza w rejonach wyznaczonych przejść dla pieszych. Zwracana będzie uwaga również na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Ponadto w rejonach przyszkolnych mundurowi będą sprawdzać także oznakowanie przejść dla pieszych, działanie sygnalizacji świetlnej oraz stan barierek i łańcuchów zabezpieczających. Wszystko po to, aby DROGA DO SZKOŁY była BEZPIECZNA.

1 września na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przy udziale warszawskiej „drogówki”. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji promują BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY w połączeniu z Inauguracją DMUCHAŃCA „KOMISARZA MISIA”. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z mundurowymi, którzy zaprezentują sprzęt służbowy, opowiedzą o swojej pracy, a także każdemu na pamiątkę spotkania wręczą przydatny gadżet…

1 WRZEŚNIA 2022 roku
godz. 9:00
– 11:00
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
UL. GEN. K. SOSNKOWSKIEGO 10
02-495 WARSZAWA

ZAPRASZAMY!
WARSZAWSKA „DROGÓWKA”

Powrót na górę strony