Aktualności

WRACAJMY BEZPIECZNIE Z WAKACJI…

Data publikacji 26.08.2022

Wielkimi krokami zbliża się koniec letniego wypoczynku… Możemy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach – zwłaszcza w nadchodzący weekend. Policjanci ruchu drogowego będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

Spodziewamy się większego ruchu na drodze, dlatego przewidując sytuacje możemy uniknąć niepotrzebnego stresu. Przecież każdemu zależy na tym, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu. Kierujmy się rozsądkiem – lepiej  wyjechać wcześniej i dojechać spokojnie, niż w pośpiechu łamać przepisy i wykazywać się brakiem kultury na drodze.

Policjanci będą nadzorować płynność ruchu, a w uzasadnionych przypadkach – tam, gdzie wystąpi duże natężenie, podejmą ręczną regulację. Spodziewajmy się wzmożonych badań trzeźwości kierujących, kontroli korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz sposobu przewożenia dzieci. Policjanci będą sprawdzać także stan techniczny pojazdów. Kontrolowana będzie też prędkość, z jaką poruszają się kierujący, bo to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Ważne jest jej dostosowanie do limitów określonych znakami, ale też do warunków panujących na drodze.

Od nas wszystkich zależy, czy na drodze będzie bezpiecznie.
Bądźmy wyrozumiali...
Niech przestrzeganie przepisów ruchu drogowego idzie w parze z uprzejmością i wzajemnym szacunkiem.
Dla każdego jest miejsce na drodze.
Niezależnie od tego, jakim środkiem transportu podróżujemy,
wszyscy chcemy bezpiecznie dojechać do celu.

Bezpiecznej drogi!

Powrót na górę strony