Aktualności

"BEZPIECZNA TRASA S8"

Data publikacji 10.06.2022

13 czerwca 2022 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzą działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Bezpieczna Trasa S8”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych na ciągu drogi krajowej nr 8.

Droga krajowa nr 8, przebiegająca przez Warszawę oraz część okalających ją powiatów łącząca aglomerację: wrocławską, łódzką, warszawską i białostocką. Trasa S8 (na odcinku Konototopa - Zielonka) jest też częścią Ekspresowej Obwodnicy Warszawy, która charakteryzujuje się bardzo dużym natężeniem ruchu, jednym z największych w Polsce.

Prowadzona w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji analiza stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie m. st. Warszawy wykazuje, że duża liczba zdarzeń drogowych miała miejsce na ciągu drogi krajowej nr 8, w szczególności na odcinku węzeł  Konotopa - węzeł Zielonka. Kierowcy podróżujący na co dzień tą trasą niestety dość często spotykają się z utrudnieniami spowodowanymi zdarzeniami drogowymi.

Policjanci warszawskiej „drogówki”, chcąc poprawić stan bezpieczeństwa, podjęli kontynuację zapoczatkowanych w 2020 roku działań  pn. "Bezpieczna Trasa S8”. W tym dniu będą przede wszystkim kontrolować kierowców poruszających się po tej trasie, mierzyć ich prędkość i nadzorować płynność ruchu… a to wszystko po to, by kierowcy bezpiecznie dotarli do wyznaczonego celu.

Powrót na górę strony