Aktualności

WEEKEND MAJOWY – CZAS WYJAZDÓW

Data publikacji 29.04.2022

Wielkimi krokami zbliża się czas dłuższego wypoczynku, ale nie dla wszystkich. Dla policjantów „majówka”, to dni wzmożonych działań - zwiększonej ilości kontroli drogowych i zdecydowanie intensywniejszej pracy. Liczba załóg wzrośnie wprost proporcjonalnie do natężenia ruchu na drogach. A wszystko po to, aby podróżujący dotarli bezpiecznie do celu...

Majowy weekend większości z nas kojarzy się z wypoczynkiem. Planujemy spotkania i wyjazdy, a co za tym idzie ruch na drogach będzie większy niż zazwyczaj – zwłaszcza w pierwszych wolnych dniach i na koniec wypoczynku, gdy zaczną się powroty…

Policjanci apelują o rozsądek i odpowiednie zaplanowanie podróży.
Nie jeździjmy na pamięć – obowiązkiem kierującego
jest stosowanie się do aktualnych przepisów.

Zadbajmy o bezpieczeństwo osób podróżujących razem z nami. Przed wyjazdem sprawdźmy stan techniczny naszego samochodu. Pamiętajmy też o ograniczonej liczbie miejsc w aucie oraz o fotelikach dla dzieci – tych, które mają mniej niż 150 cm wzrostu.

Liczba policjantów w służbie będzie większa niż na co dzień,
a co za tym idzie – możemy spodziewać się kontroli drogowej.

Na drogę wyjadą pojazdy nieoznakowane, motocykliści WRD oraz specjalna GRUPA SPEED. Funkcjonariusze będą mierzyć prędkość pojazdów i jednocześnie oddziaływać prewencyjnie na użytkowników dróg. Będą też badać stan trzeźwości kierujących, aby wyeliminować z ruchu nietrzeźwych, bo to oni stwarzają największe zagrożenie dla siebie i innych.

Policjanci warszawskiej „drogówki”, przez cały weekend majowy, będą również realizować działania pn. „DAJ SZANSĘ INNYM”, które rozpoczęły się już w dniu wczorajszym. To kampania skierowana do wszystkich – od przedszkolaków, po doświadczonych życiowo seniorów, a jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo,
ale pamiętajmy też o tym, że na drodze nie jesteśmy sami…

Od wszystkich użytkowników dróg zależy, czy ten weekend zaliczymy do udanych.

UDANY WEEKEND, TO BEZPIECZNY WEEKEND!

Do zobaczenia na drodze!

Powrót na górę strony