Aktualności

KIEROWCY „w oku” WARSZAWSKIEJ GRUPY SPEED

Data publikacji 22.02.2022

W weekend 5 – 6 lutego policjanci z warszawskiej grupy „SPEED” przeprowadzili działania zmierzające do udaremnienia procederu nielegalnych wyścigów na terenie m.st. Warszawy. Pod szczególnym nadzorem znalazły się te odcinki warszawskich dróg, na których według operacyjnie zebranych informacji zwyczajowo dochodzi do organizacji nielegalnych wyścigów. Największe siły Policji zaplanowane były na porę wieczorowo – nocną.

Wspomniany weekend dwóch kierujących zapamięta na długo z uwagi na swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Myśleli, że znajdują się na torze wyścigowym, a za nimi porusza się pojazd przeciwnika, z którym ten wyścig trzeba wygrać. Duże było ich zdziwienie, gdy w lusterku ujrzeli polecenie do zatrzymania, wydane za pomocą sygnałów uprzywilejowania. Za swoje wyczyny obaj kierujący zostali ukarani mandatami w wysokości po 2000 zł, a ich stan punktów karnych w ewidencji powiększył się o 10. Zostały im również zatrzymane prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące. Miejmy nadzieję, że to wystarczający czas, aby ostudzić ich wyścigowe zapały.

Nielegalne wyścigi przyciągają młodych kierowców oferując szybkość, adrenalinę, dużą dawkę emocji, ale równocześnie niosą za sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia pojazdów w miejscach do tego przeznaczonych.

 

Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca !!!
Policja zapowiada regularne działania mające na celu wyeliminowanie
z dróg tak skrajnie niebezpiecznych zachowań.

 

Film KIEROWCY „w oku” WARSZAWSKIEJ GRUPY SPEED

Pobierz plik KIEROWCY „w oku” WARSZAWSKIEJ GRUPY SPEED (format mp4 - rozmiar 45.41 MB)

Powrót na górę strony