Aktualności

ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"

Data publikacji 16.12.2021

15 grudnia 2021 roku policjanci Komendy Stołecznej Policji uczestniczyli w ćwiczeniach odbywających się w Tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, a mających na celu usprawnianie procesu reagowania na zdarzenia drogowe. Organizatorem przedsięwzięcia była Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W symulacji wypadku drogowego uczestniczyły również zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele Urzędu m. st. Warszawy.

Udział policjantów warszawskiej „drogówki” oraz wydzielonych sił Komendy Stołecznej Policji w ćwiczeniu wynikał z ustawowych zadań Policji w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz porządku publicznego w miejscu zdarzenia drogowego. Jednocześnie był uzupełnieniem procesu szkolenia teoretycznego funkcjonariuszy o zadania praktyczne. Ponadto policjanci biorący udział w treningu mieli możliwość zapoznania się ze specyfikacją obiektu i przyległym do niego rejonem.

Przedsięwzięcie to miało na celu również sprawdzenie stopnia przygotowania do wykonywania działań przez zobligowane do tego służby i instytucje w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Uczestnictwo policjantów warszawskiej „drogówki” pozwoliło też na wypracowanie nawyków skutecznego działania, w razie skierowania sił Komendy Stołecznej Policji do działań w przypadku wystąpienia realnego zagrożenia bezpieczeństwa zaistniałego w Tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

 

 

  • ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"
  • ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"
  • ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"
  • ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"
  • ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"
  • ĆWICZENIA "TUNEL POW 2021"

Film wypadek.mp4

Pobierz plik wypadek.mp4 (format mp4 - rozmiar 40.18 MB)

Powrót na górę strony