Materiały szkoleniowe

Zacięcia broni palnej krótkiej

Data publikacji 17.11.2013

Zacięcia broni palnej, a w szczególności broni palnej krótkiej, to problematyka, która dotyczy każdego etapu szkolenia strzeleckiego. Wiedza i umiejętności w tym zakresie są niezbędne zarówno tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze strzelaniem, jak również tym, którzy przez całe lata doskonalą swoje umiejętności posługiwania się bronią palną.

W ramach publikacji materiałów szkoleniowych, pomocnych w procesie doskonalenia zawodowego, prezentujemy obszerny poradnik autorstwa kierownika Zakładu interwencji Policyjnych CSP w Legionowie, mł. insp. Grzegorza Winnickiego, opublikowany pierowtnie w "Kwartalniku Policyjnym" nr 3/2013. Artykuł zawiera szereg cennych wskazówek, szczegółowo opisując postepowanie w sytuacjach takich jak:

  • niewypał,
  • niedomknięcie komory nabojowej,
  • zakleszczenie łuski,
  • utkniecie naboju w komorze zamkowej (przekoszenie naboju).

Ponadto dość szeroko opisane i zilustrowane zdjęciami są zasady dotyczące bezpieczeństwa policjanta podczas usuwania zacięć w czasie interwencji, w tym korzystanie z zasłon, przyjęcie własciwej postawy i zachowanie dystansu czy wreszcie wzajemna asekuracja funkcjonariuszy podczas interwencji.

Plik w formacie PDF z artykułem można pobrać poniżej.

Powrót na górę strony