Oferta programów prewencyjno-edukacyjnych

Oferta programów prewencyjnych

Data publikacji 06.04.2011

Do zadań policji należy również przeprowadzanie działań prewencyjnych o charakterze edukacyjnym. Skierowane są one głównie do dzieci i młodzieży jak również do ich rodziców i nauczycieli. Działania te mają na celu przedstawienie odbiorcom elementów pożądanych zachowań, które mogą mieć wpływ na ich późniejsze bezpieczeństwo i przygotować do radzenia sobie w sytuacji zagrożeń.

Komisariat Rzeczny proponuje tematykę związaną z czynnym wypoczynkiem nad wodą (o każdej porze roku). Jednakże pozostałe rejony prewencji kryminalnej nie są nam obce i chętnie realizujemy je, głównie wśród najmłodszych.

Prelekcji wykonywane są w standardzie konspektu lekcji 45 minutowej dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz 30 minutowego spotkania dla przedszkolaków. Spotkania prewencyjne przeprowadzone są w placówkach dydaktycznych z wykorzystaniem atrakcyjnych pokazów multimedialnych z licznymi konkursami i innymi formami nauczania. Jesteśmy też gotowi do przeprowadzenia takiego spotkania na terenie komisariatu  z dodatkową możliwością jego zwiedzenia przez dzieci.

 

- Kapitam Wyderka

(program prowadzony w okresie wiosenno-letnim oraz jesienno-zimowym; dzieci w atmosferze zabawy zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego spędzania nad wodą: zaznajamiają się ze znakami występującymi nad wodą, pracą ratowników; uczą się jak prawidłowo wezwać pomoc w sytuacji zagrożenia)

 

Bezpieczeństwo, sport, edukacja

W kolejnym roku szkolnym nasi policyjni profilaktycy ruszają do działań edukacyjnych ze sportową werwą. Projekt dbający o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w każdej dziedzinie życia, funkcjonariusze komisariatu rzecznego będą realizować we współpracy z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Niedawne olimpijskie emocje, postaramy się kontynuować w Centrum Olimpijskim podczas niecodziennych lekcji.

Już od 1 września czekamy na zgłoszenia szkół na zajęcia prowadzone przez policjantów we współudziale ratowników wodnych, górskich oraz zaproszonych sportowców. Lekcje będą odbywać się na terenie Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, dzięki czemu uczestnicy spotkań będą mogli także zwiedzić muzeum i poznać bliżej naszych najwybitniejszych sportowców „z wczoraj i dziś”.

Pierwsza lekcja odbyła się już w lipcu . Wziął w niej udział Mistrz Polski Bartłomiej Marszałek, który podzielił się z młodzieżą swoją motorowodną pasją opowiadając o swoich początkach w tym sporcie i zachęcając do czynnego wypoczynku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Ratowniczka wodna z Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, która jednocześnie jest policjantką wodną, omówiła najczęściej popełniane błędy podczas wypoczynku nad wodą. Każda aktywność nad wodą - zawodowa, turystyczna, rekreacyjna czy zawodnicza, wymaga świadomości zagrożeń i umiejętności ich unikania. Odpowiedzialność wymagana jest od każdego, a szczególnie od idoli, będących przykładem dla innych.

Mamy nadzieję, że nasze lekcje będą cenną wskazówką do bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapraszamy do zgłaszania się i udziału w naszych lekcjach. Spotkania będą odbywać się w każdy poniedziałek o godzinie 10.00. Czekamy na maile pod adresem oficer.prasowy.rzeczny@ksp.policja.gov.pl 

 

Placówki dydaktyczne zainteresowane  programem prosimy o kontakt na:

telefon:          47-72-379-67

mail:              oficer.prasowy.rzeczny@ksp.policja.gov.pl

adres:            Warszawa 03-714 ul. Wybrzeże Szczecińskie 6

                        

Powrót na górę strony