Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba na wodzie… niezależnie od stanu jej skupienia

Data publikacji 09.03.2020

Nieraz wspominaliśmy już o naszej policjantce starszej sierżant Katarzynie Pilipiuk. Dla niej praca w Policji nabiera zupełnie nowego sensu, bo swoje zadania służbowe wypełnia nie tylko w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie, ale również w dalmackich, nadmorskich miasteczkach, a ostatnio także na zaśnieżonych, alpejskich stokach. Wszystko to z białym orłem na policyjnej czapce i splecioną kotwicą z kołem ratunkowym na ramieniu.

Kilkanaście dni temu na skrzynkę mailową Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka wpłynęły podziękowania od rodziny poszkodowanej 11-latki dla polskich policjantów pełniących służbę na włoskich stokach narciarskich. Dziewczynka podczas zjazdu na nartach ze stoku Alpe Cermis w miejscowości Cavalese uległa wypadkowi. Pierwszej pomocy udzieli jej policjanci z Polski, którzy patrolowali stoki narciarskie włoskich Alp. Wśród nich była też nasza koleżanka z warszawskiego ogniwa prewencji Komisariatu Rzecznego. Najbliżsi nastolatki nie szczędzili podziękowań funkcjonariuszom za ich profesjonalizm, empatię i współdziałanie z włoskimi ratownikami.

Katarzyna Pilipiuk z warszawskiego Komisariatu Rzecznego Policji w sezonie zimowym wspólnie z grupą pięciu polskich policjantów asystuje swoim włoskim kolegom podczas czynności służbowych podejmowanych w stosunku do polskich turystów. Pomaga również w akcjach ratunkowych na stokach narciarskich w rejonie Trydentu Górnej Adygi w okolicach miejscowości Madonna di Campiglio oraz Moena. Jak widać, służbę na wodzie pełni niezależnie od jej stanu skupienia.

Latem z kolei preferuje oczywiście szum wiatru w żaglach, więc już dwa lata z rzędu przez kilka tygodni pełniła służbę w chorwackiej Policji. Asystuje wtedy i pomaga chorwackim funkcjonariuszom podczas wspólnych patroli policyjnych w miejscowościach turystycznych, do których każdego roku przyjeżdża kilkaset tysięcy obywateli z Polski.

To niezwykłe jak swobodnie można połączyć wykonywanie zawodu z pasją do sportu. W sezonie letnim morska bryza we w włosach, zimą chrzęst śniegu pod nartami, a w międzyczasie jeszcze trzeba zdobyć kilka goli dla reprezentacji Policji w piłce nożnej! Starszy sierżant Pilipiuk to wizytówka polskiej Policji od Bałtyku aż po szczyty Alp. Jesteśmy dumni z naszej koleżanki i już zastanawiamy się, z jakiego zakątka świata przyśle nam kolejną swoją fotkę w mundurze.

O policjantach we włoskich Alpach przeczytacie również :

http://policja.pl/pol/aktualnosci/184967,Polscy-policjanci-na-alpejskich-stokach.html

http://policja.pl/pol/aktualnosci/185284,Podziekowania-od-brata-11-latki-dla-polskich-policjantow-patrolujacych-stoki-nar.html

podkom. Kinga Czerwińska/PŚ

Powrót na górę strony