Aktualności

Wakacje z Policją rzeczną

Data publikacji 19.07.2017

Za nami już 26 dni wakacji. W tym czasie funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego Policji przeprowadzili 28 spotkań edukacyjnych. Prawie codziennie policjanci wodni spotykają się z najmłodszymi, którzy ten czas spędzają w stolicy i okolicach. Wycieczki w ramach "Lato w Mieście" odwiedzają komisariat, policjanci prowadzą warsztaty w kinie. Zajęcia prowadzone są również dla półkolonistów z Warszawy i okolic. A w weekendy spotkania na plażach zamykają tydzień edukacji z bezpieczeństwa.

Już za chwilę połowa wakacji będzie za nami. Oczywiście zbyt szybko. Dlatego też policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie nie tracą czasu i prawie codziennie spotykają się z dziećmi i młodzieżą by przekazywać im wiedzę z zakresu bezpiecznego wypoczynku. Spotkania mają różnoraki charakter od tradycyjnych spotkań w placówkach dydaktycznych i opiekuńczych, po warsztaty w kinie i zabawie na plaży. Wszystko po to by jak najwięcej dzieci nauczyło się prawidłowych postaw bezpiecznego zachowania nie tylko nad wodą.

Policjanci podczas spotkań prezentują sprzęt ratunkowy i asekuracyjny. Uczą jego prawidłowego używania, także w sytuacji ratowania innych. Prezentują wszystkie służby ratunkowe z jakimi podczas wakacji dzieci mogą się spotkać, by wiedziały jak je rozpoznać, kiedy wzywać, a przede wszystkim by nie bały się zwrócić o pomoc gdy zajdzie taka potrzeba.

Każde zajęcia kończą się rozdaniem książeczek edukacyjnych. Dzięki zawartych w nich grach i zadaniach, dzieci mogą podczas wakacji wciągnąć do edukacyjnej zabawy swoje rodzeństwo i rodziców.

Powrót na górę strony