Aktualności

Majowy odpoczynek nad Wisłą

Data publikacji 29.04.2022

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy. Wiele osób planuje wyjazdy. Jest również grono osób, które nie planują dalekich podróży, ale z pewnością chcą miło spędzić wolny czas. Komisariat Rzeczny Policji podpowiada co zrobić i czego unikać, aby wypoczynek nad Wisłą okazał się strzałem w dziesiątkę.

Jeśli planujemy wybrać się na bulwary wiślane, musimy mieć świadomość, że obowiązuje tam zakaz spożywania alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Możemy oczywiście skorzystać z oferty wielu klubów, lokali czy miejsc, gdzie oferowana jest sprzedaż napojów, również alkoholowych, jednak powinniśmy spożyć je w miejscu do tego wyznaczonym. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, grozi kara grzywny w wysokości 100 złotych.

W trakcie korzystania z atrakcji jakie oferują bulwary wiślane, nie powinien nas zdziwić widok policyjnego patrolu kontrolującego rejon bulwarów. Komisariat Rzeczny Policji wraz Komendami i Wydziałami Stołecznej Policji, planuje wzmożoną kontrolę nabrzeży Wisły. Możliwe, że spotkamy funkcjonariuszy na rowerach, koniach bądź z psami służbowymi. Wszystko dla bezpieczeństwa osób tam przebywających.

Patrole policyjne będą w szczególności zwracały uwagę na wspomniany już wątek spożywania alkoholu, w tym kontrolę osób nieletnich, dewastację mienia, zakłócanie ciszy nocnej, spokoju oraz zaśmiecanie miejsc publicznych. Nie zabraknie również patroli na motorówkach policyjnych, które będą pilnowały bezpieczeństwa i egzekwowały bezwzględny zakaz kąpieli w Wiśle.

Jeśli natomiast wolimy odpoczynek wśród zieleni, z pewnością lepszym wyborem będzie praska strona Wisły. Jednak i tutaj musimy pamiętać, że obwiązuje nas zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Jeśli natomiast chcemy rozpalić ognisko czy grilla pamiętajmy, żeby skorzystać z gotowych miejsc do tego celu przeznaczonych. Jeśli znajdujemy się na terenie plaży, koniecznie zapoznajmy się z regulaminem. Spacerując po betonowych ostrogach, zachowajmy szczególną ostrożność, nie zbliżajmy się zbytnio do wody, nurt w rzece jest bardzo silny.  

Pamiętajmy również, że po wypoczynku to my jesteśmy zobowiązani do posprzątania po sobie miejsca, w którym odpoczywaliśmy. Nie zapominajmy, że spacerując wzdłuż prawego brzegu Wisły będziemy spacerować przy lasach łęgowych, nie hałasuj, nie śmieć ani nie płosz dzikich zwierząt.

Komisariat Rzeczny Policji przypomina najważniejsze zasady majowego wypoczynku nad Wisłą. Pamiętajmy, że wypoczynek nie zwalnia nas z trzeźwego i rozsądnego myślenia.

 

sierż. sztab. Aleksandra Wasiak/g.p

  • Łódź policyjna na wodzie
    Łódź policyjna na wodzie
  • Patrol rowerowy
    Patrol rowerowy
  • Łódź policyjna na wodzie
    Łódź policyjna na wodzie
Powrót na górę strony