Aktualności

Areszt za usiłowanie przemytu na terytorium RP znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 18.04.2024

26-letni mieszkaniec Warszawy, który zamówił przesyłkę z zawartością środków odurzających został zatrzymany przez lotniskowych kryminalnych. Teraz mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie.

W wyniku współpracy funkcjonariuszy SCS z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i lotniskowych policjantów podczas kontroli przesyłek lotniczych w jednej z nich ujawniono pojemnik z cieczą o wadze 988 gram. W pojemniku znajdowała się żywica zawierająca środki odurzające w postaci THC o znacznym stężeniu, pozwalającym na przygotowanie kilkunastu tysięcy porcji narkotyków. Deklarowaną zawartość przesyłki miały stanowić ubrania. Środki odurzające zostały zabezpieczone przez policjantów. W wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalony został adresat przesyłek. W poniedziałek mężczyzna został zatrzymany przez lotniskowych kryminalnych. Był to 26 - letni obywatel Ukrainy, który na stałe mieszka w Warszawie. Dodatkowo podczas przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili marihuanę i haszysz w ilości pozwalającej na przygotowanie kilku porcji narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania przemytu znacznej ilości środków odurzających na terytorium RP oraz posiadania narkotyków. 26-latkowi grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.


Prokurator z Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym przedstawił mężczyźnie zarzuty z art. 55 ust. 3 oraz art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Ponadto wystąpił z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 26-latek decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony