Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany na Lotnisku Chopina

Data publikacji 25.07.2022

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPPL Warszawa Okęcie zatrzymali 33-latka, który mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie przyjechał samochodem na lotnisko, a następnie próbował nim odjechać. Niebawem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do 2 lat oraz utrata uprawnień.

W piątkowy wieczór policjanci patrolujący podjazd przed halą odlotów Lotniska Chopina zauważyli pracownika parkingu „KISS & FLY”, który zatrzymał ich i poinformował o podejrzanie zachowującym się kierującym Volkswagena. Funkcjonariusze podjęli wobec kierującego interwencję. Podczas rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli silną woń alkoholu, okazało się, że jest on kompletnie pijany. Potwierdziło to badanie alkomatem, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący został zatrzymany przez lotniskowych funkcjonariuszy. Mężczyzna oświadczył, że przejechał w tym stanie ponad 100 kilometrów. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. 33-latek usłyszał zarzut z art 178a§1 kk do którego się przyznał. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie prowadzili swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód.

Powrót na górę strony