Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
ZAMIEŃ SWÓJ DOM W BEZPIECZNĄ CYBERTWIERDZĘ
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością KGP we współpracy z NASK (Naukową i Akademicką Siecią Komputerową) oraz Europolem przypominają o najważniejszych zasadach cyberbezpieczeństwa. #zostanwdomu to czas aktywnego korzystania z Internetu. Wiążą się z tym możliwości zdalnych zakupów czy kontaktu z bliskimi i znajomymi, ale to także przestrzeń aktywności oszustów. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.
Dodano: 30.03.2020 -
Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania
Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Zaczynamy ją udostępniać od dziś.
Dodano: 22.03.2020 -
Ważny KOMUNIKAT! - powiadamiając o zdarzeniu nie zawsze musisz to robić osobiście w jednostce Policji
W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów poszczególnych jednostek Policji dostępne na stronach internetowych oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie (nie dotyczy sytuacji nagłych) oraz kontakt z jednostkami Policji i dzielnicowym za pomocą aplikacji mobilnej "Moja Komenda".
Dodano: 20.03.2020 -
Dbamy o bezpieczeństwo policjantów
Dbamy o bezpieczeństwo innych i nie zapominamy o bezpieczeństwie naszych funkcjonariuszy. Służby logistyczne Komendy Stołecznej Policji cały czas zaopatrują podległe jednostki w środki ochronne. Przypominamy także, że nie wszystkie sprawy wymagają osobistej wizyty w jednostce Policji.
Dodano: 16.03.2020 -
ODPOWIEDZIALNOŚĆ A NIE STRACH - WAŻNA INFORMACJA
W mediach społecznościowych pojawiają się informacje mające na celu dezinformowanie o aktualnej sytuacji w naszym kraju, mieście lub okolicy. Tak zwane "fake news" wzbudzają w części odbiorców strach i bywają przyczynkiem do irracjonalnych zachowań. Niesprawdzone wiadomości, wyolbrzymiające jakąś sytuację lub wręcz oszukujące odbiorców są bardzo szkodliwe. Podobne przypadki dotyczą również działania służb. Wśród nich mamy do czynienia z krążącymi w sieci "anonimami", które wymagają sprostowania.
Dodano: 16.03.2020 -
UWAGA NA #FAKENEWS!
W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews!
Dodano: 13.03.2020 -
POLICJA WSPIERA W UTRZYMANIU KWARANTANNY W POLSCE
Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.
Dodano: 10.03.2020 -
POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI W ZWIĄZKU Z KORONAWIRUSEM
Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa oferują do sprzedaży środki mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczające wirusa. Oferują je w Internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje mające na celu zwalczanie i zapobieganie szerzeniu się wirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy Policję.
Dodano: 10.03.2020 -
Podwyżki dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA
We wtorek (3 marca br.) Rada Ministrów przyjęła rozporządzenia umożliwiające podwyżkę uposażeń dla funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze otrzymają podwyżkę uposażenia, w przeciętnej miesięcznej wysokości 500 zł na etat (wraz z nagrodą roczną) z wyrównaniem od 1 stycznia 2020 r.
Dodano: 05.03.2020 -
KAŻDY FUNKCJONARIUSZ PUBLICZNY PODLEGA SZCZEGÓLNEJ OCHRONIE PRAWNEJ
Policjanci, zabezpieczając zgromadzenia, raz słyszą, że są za tymi z jednej strony, na kolejnym zabezpieczeniu słyszą, że są za tymi po drugiej stronie, a nam zawsze na sercu leży bezpieczeństwo wszystkich osób. Co więcej - ci sami ludzie, którzy obrażają czy poniżają funkcjonariuszy, zawsze mogą liczyć na tych samych policjantów, gdy znajdą się w sytuacji niebezpiecznej, również, wtedy gdy wiąże się to z narażaniem życia oddanych służbie policjantów.
Dodano: 04.03.2020