Aktualności

Dwóch zatrzymanych w rękach jednego patrolu

Data publikacji 08.08.2022

Mundurowi IV Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali pasażera metra na stacji Dworzec Wileński. Powodem było posiadanie przez 31 – latka substancji odurzających w postaci mefedronu oraz marihuany. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Ten sam patrol, kolejnego dnia dokonał zatrzymania osoby poszukiwanej celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 42-dni.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Metra Warszawskiego pełniący służbę na stacji metra Dworzec Wileński, ujawnili u jednego z pasażerów zawiniątka z folii aluminiowej oraz woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Przebadanie zawartości zawiniątek testerem narkotykowym potwierdziło przypuszczenia policjantów, iż mają do czynienia z mefedronem, natomiast test drugiej posiadanej przez pasażera substancji wskazał, iż zawartością woreczka strunowego jest marihuana.

W związku z powyższym, mundurowi zatrzymali 31 – latka, któremu za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do drugiego zatrzymania doszło na stacji metra Marymont, gdzie jeden z pasażerów wtargnął w torowisko. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zastali sprawcę wykorczenia. Jak się okazało, mężczyzna nie tylko odpowie za popełnione wykroczenie, ale także nabliższe dni spędzi w zakładzie karnym, gdyż w systemach teleinformatycznych figurował jako osoba poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 42 - dni.

 

st. sierż. Sebastian Pawlak

 

Powrót na górę strony