Aktualności

ZAPRASZAMY NA LEKCJE BEZPIECZEŃSTWA W METRZE

Data publikacji 02.08.2022

Komisariat Policji Metra Warszawskiego zaprasza dzieci i młodzież z warszawskich przedszkoli i szkół podstawowych na lekcje bezpieczeństwa w metrze. Projekt realizowany jest przez policjantów prewencji kryminalnej Komisariatu Policji Metra Warszawskiego. Głównym celem naszych działań jest przekazywanie poprzez zabawę szeregu informacji dotyczących bezpieczeństwa publicznego w środkach komunikacji miejskiej.

Lekcje bezpieczeństwa organizowane są dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I – IV szkół podstawowych z terenu m. st. Warszawy oraz powiatów okołowarszawskich. Spotkania z policjantami rozpoczynają się najczęściej około godz. 11.00 na stacji metra Nowy Świat – Uniwersytet. Planowany czas wycieczki to 1,5 – 2 godziny, w zależności od wieku uczniów.

W tym czasie uczniowie mają okazję poznać pracę metrowskich policjantów „od kuchni”. Dzieci mogą przymierzyć wyposażenie, z jakiego korzystają mundurowi w trakcie służby patrolowej oraz podczas zabezpieczeń imprez masowych. Największy uśmiech na ich twarzach można zauważyć podczas oglądania samochodów policyjnych, gdzie uczestnicy zajęć mogą samodzielnie włączyć megafon, policyjne syreny oraz sygnały świetlne. Dla uczniów, którzy jeszcze nie mieli okazji przebywać w metrze, często już sama podróż tym środkiem lokomocji staje się przygodą.

Ponadto w czasie wycieczki omawiane są zagadnienia związane z bezpieczeństwem w komunikacji publicznej, zasadami kulturalnego zachowania czy infrastrukturą metra. Dzięki spotkaniu z policjantami, dzieci będą wiedziały jak zachowywać się na peronie stacji, dowiedzą się co to jest linia bezpieczeństwa, jak bezpiecznie wchodzić i wychodzić z wagonu kolejki, jak zachowywać się podczas jazdy metrem, jak postępować w przypadku zagubienia oraz jak korzystać z tzw. żółtego telefonu bezpieczeństwa.

Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach edukacyjnych zapraszamy do nawiązania współpracy z policjantami Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Metra Warszawskiego. Kontakt pod nr tel. 47 72 339-68 /  47 72 339-69 lub 47 72 363-55 oraz na e-mail: oficer.prasowy.metro@ksp.policja.gov.pl

mł. asp. Natalia de Laurans

Powrót na górę strony