Aktualności

Lekcja bezpieczeństwa z przedszkolakami

Data publikacji 11.05.2022

Lekcje bezpieczeństwa to zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych prowadzone przez policjantów z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Metra Warszawskiego, które odbywają się w metrze lub w placówce oświatowej. Tym razem policjanci opowiadali o bezpieczeństwie i zawodzie policjanta dzieciom uczęszczającym do przedszkola w Blizne Jasińskiego.

Na początku spotkania maluchy grzecznie słuchały informacji o zawodzie policjanta, a także miały okazję obejrzeć dokładnie kajdanki i pałkę policyjną oraz mogły sprawdzić na sobie jak działa wykrywacz metali. Dodatkowo policjantka przeczytała dzieciom książeczkę, w której w przystępny sposób została opisana praca funkcjonariuszy Policji, a także zawarte w niej były informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Następnie maluchy same ekspresyjnie opowiadały o różnych, rodzinnych „przygodach” i spotkaniach z policjantami. Jak się okazało dzieciaki miały bardzo dużo historii do opowiedzenia, a radości i śmiechom nie było końca.

Na koniec dzieci miały okazję zobaczyć radiowóz policyjny, gdzie przy włączonych sygnałach dźwiękowych i świetlnych, każde dziecko mogło na chwilę stać się prawdziwym policjantem.

 

mł. asp. Natalia de Laurans/MJ

 

 

Powrót na górę strony