Kierownictwo

Komendant Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie

mł.insp. Paweł SALAMAGA

Młodszy inspektor Paweł Salamaga urodził się 29 czerwca 1971 roku w Opocznie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno - Pedagogicznej w Łowiczu.

Służbę w Policji rozpoczął w 1993 roku jako policjant Oddziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji. Po roku został przeniesiony do Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie, gdzie pracował w Wydziale Kryminalnym.

W 2000 roku został specjalistą w Wydziale Antyterrorystycznym KSP. Następnie, do roku 2007 pełnił służbę w Biurze Operacji Antyterrorystycznych. Dalsza jego kariera zawodowa związana była z Głównym Sztabem Policji, gdzie realizował zadania jako Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Głównej Policji.

W roku 2015 został powołany na Zastępcę Komendanta natomiast od 23 lutego 2022r. przejął obowiązki Komendanta Komisariatu Kolejowego Policji w Warszawie.

Odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”. Jest honorowym dawcą krwi.

Ma żonę i dwoje dzieci. Wśród wielu pasji i zainteresowań zdecydowanie dominują sport oraz podróże.

Powrót na górę strony