Współpraca Policji z placówkami oświatowymi realizującymi program klas mundurowych o profilu policyjnym

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Klasy policyjne w wolskiej komendzie

Data publikacji 21.10.2014

Energiczne meldunki składane Zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV mł. insp. Fabianowi Więckowi na wewnętrznym dziedzińcu komendy przez dowódców swoich klas rozbrzmiały w miniony piątek. W tym dniu podstawy policyjnej pracy oraz funkcjonowania jednostki rozpoczęli poznawać uczniowie pierwszych i drugich klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół im. Michała Konarskiego z ul.Okopowej 55a.

Podkom. Joanna Banaszewska wspólnie z ich nauczycielem podinsp. Sławomirem Trojanowskim zapoznali młodzież z funkcjonowaniem serca komendy, jakim niewątpliwie jest rejonowe centrum dowodzenia wyposażone w broń alarmową oraz nowoczesne systemy wspomagania dowodzenia wsparte systemem monitoringu miejskiego.

Wizyta miała szczególny charakter zarówno dla zwiedzających jak i oprowadzających. Uczniom przybliżono tradycję i historie Policji na warszawskiej Woli. Mogli zajrzeć w prawie każdy zakątek wolskiej komendy zapoznając się z jej strukturami i pracą ludzi wykonujących różne zadania.

Niewątpliwie ważnym i ciekawym momentem było zapoznanie się uczniów z pracą techników kryminalistyki, jaką jest zabezpieczanie śladów z różnych powierzchni, czego apogeum był pokaz ujawnienia i zabezpieczenia śladu ucha dowódcy II klasy na fragmencie ściany. Pokazaliśmy również system do elektronicznego zabezpieczania śladów linii papilarnych od podejrzanych.

Uczniowie składający wizytę w wolskiej komendzie mieli na sobie mundury, w którym uczestniczą w zajęciach szkolnych i w czasie reprezentowania klas policyjnych poza szkołą. Życzymy uczniom powodzenia i wytrwałości!

st/ij

Powrót na górę strony