Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczmy się pływać

Data publikacji 02.09.2015

Przed nami nowy rok szkolny. Funkcjonariusze komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie przypominają, że to najlepszy czas aby nauczyć się pływać lub doszlifować zdobyte wcześniej umiejętności pływackie. Pływanie powinno być dla tak naturalne i przyjemne jak chodzenie czy mówienie! Dlatego też, wykorzystajmy czas nauki w szkole również na naukę pływania! Pomoże Wam w tym książeczka Kapitana Wyderki: „Pływaj z Kapitanem Wyderką”.

Już w 2013 roku w ramach programu „Bezpiecznie nad woda z Kapitanem Wyderką” we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Legionowie i Urzędem Gminy Nieporęt powstała książeczka mająca na celu zachęcenie dzieci i młodzież do nauki pływania, jako miłego spędzania czasu wolnego i zdobycia cennej umiejętności.

„Życie na Ziemi rozpoczęło się w WODZIE. Ewolucja wyprowadziła nas z WODY na ląd. Od poczęcia do narodzin „pławimy” się w WODZIE. WODĘ pijemy, WODĄ się myjemy, w WODZIE się bawimy. Nasz organizm w ponad 70% składa się z WODY. Dlatego PŁYWANIE powinno być dla nas tak naturalne i przyjemne jak chodzenie czy mówienie!” Tymi słowami rozpoczyna się 24 stronicowa książeczka przedstawiająca zalety pływania, omawiająca podstawowe zasada bezpieczeństwa na pływalni, przedstawiająca style i sposoby pływania, ucząca krok po kroku jak z woda się oswoić by dalsza nauka była już tylko przyjemnością. Na koniec można się z niej dowiedzieć jak zdobyć kartę pływacką oraz gdzie trenować jeśli by stać się mistrzem, olimpijczykiem… jak na przykład Dawid Szulich, który tę książeczkę poleca.

k.c.

Powrót na górę strony