Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zagrożenia w internecie” tematem policyjnej prelekcji

Data publikacji 13.03.2015

„Sexting”, „grooming” oraz szereg innych zagrożeń, na jakie narażeni są młodzi ludzie „surfujący” w sieci, omówił i wzbogacił licznymi przykładami policyjny lektor podczas wykładu przeprowadzonego dla uczniów podstawówki oraz gimnazjum w Zespole Szkół w Starej Niedziałce. Prowadzącym prelekcje był fachowiec w dziedzinie zwalczania cyberprzestępczości nadkomisarz Mariusz Lenczewski, który do szkoły przybył wspólnie z Komendantem Powiatowym Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarzem Bartłomiejem Dydkiem.

Policjanci z mińskiej komendy chętnie skorzystali z zaproszenia Krystyny Gmur dyrektora Zespołu Szkół w Starej  Niedziałce do udziału w spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej oraz gimnazjalistami. Tematem spotkania  miało być bezpieczeństwo w sieci oraz zagrożenia na jakie narażeni są młodzi ludzie.

Do zaproszenia bardzo przychylnie podszedł Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim nadkomisarz Bartłomiej Dydek, stojący na stanowisku że policyjna profilaktyka i edukacja jest bardzo ważna w procesie kształcenia i wychowywania młodzieży.

Chcąc podnieść  prestiż organizowanej prelekcji, Komendant zaprosił do przeprowadzenia wykładu nadkomisarza Mariusza Lenczewskiego Naczelnika Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością z Komendy Stołecznej Policji.

Podczas prawie półtoragodzinnego wykładu uczniowie dowiedzieli się, jakie są zagrożenia w sieci, takie jak „grooming” czyli uwodzenie dzieci poprzez internet czy też „sexting” czyli niebezpieczna ostatnio „moda” wśród młodzieży na przesyłanie sobie poprzez sms czy między telefonami komórkowymi zdjęć i filmów o charakterze erotycznym.

Funkcjonariusz starał się w swoim wystąpieniu pokazać młodzieży, jak niebezpieczne może stać się nieumiejętne korzystanie z internetu. Policjant przestrzegał, że obdarzenie zaufaniem osób poznanych w sieci może przynieść bardzo negatywne skutki.

Policjant zalecał również, aby być bardzo ostrożnym w kontaktach z osobami nieznajomymi. Prosił też o niezwłoczne powiadomienie rodziców  czy też nauczycieli o wszelkich próbach nawiązywania kontaktu przez osoby, które chciałyby wykorzystać ufność młodego człowieka.

Na zakończenie Pani dyrektor wręczyła policyjnemu wykładowcy podziękowania za niezwykle profesjonalne i bardzo ciekawe przeprowadzenie prelekcji.

dn

Powrót na górę strony