Aktualności

Szkolenie stołecznych psów służbowych „na Ostroroga”

Data publikacji 08.05.2024

Stołeczne czworonogi uczestniczyły wraz ze swoimi opiekunami w szkoleniu na terenie Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Udział w zajęciach był doskonałą okazją do sprawdzenia predyspozycji psów służbowych w codziennej służbie.

Bezgraniczne zaufanie, trening i współpraca. Tak właśnie mówią opiekunowie psów służbowych o relacjach, jakie ich wiążą z „czworonożnymi kompanami” – policyjnymi psami służbowymi. Aby realizacja zadań służbowych pozostawała na bardzo wysokim poziomie, potrzeba jest wielu godzin wspólnych ćwiczeń. W dniu 7 maja 2024 r. przy współpracy z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Warszawie przy ul. Ostroroga 35 stołeczni funkcjonariusze – opiekunowie psów służbowych, mieli okazję do sprawdzenia sprawności swoich czworonogów na torze przeszkód. Była to doskonała okazja do sprawdzenia predyspozycji psów w nowym otoczeniu oraz możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z przewodnikami psów pozostających na stanie Żandarmerii Wojskowej.

W ćwiczeniach uczestniczyli Policjanci, którzy na co dzień opiekują się psami z kategorii do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków. Czworonożni funkcjonariusze trenowali umiejętności pokonywania nowych przeszkód i posłuszeństwa. Tego typu szkolenia, przy współpracy z Mazowieckim Oddziałem Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, będą kontynuowane.

Tekst. M.B.

Powrót na górę strony