Aktualności

Policjanci i ratownicy dzieciom

Data publikacji 09.01.2024

Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, Fundacja ,,Anikar” oraz ,,Fundacja Dawcy Życia” - Ratownicy Na Motocyklach - wszyscy spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola nr 311 na warszawskim Mokotowie. Podopieczni dowiedzieli się między innymi jak postępować w przypadku kiedy będą potrzebować pomocy, jak zareagować i co robić do czasu przybycia na miejsce odpowiednich służb.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Rejonowej Policji Warszawa II oraz Komendy Stołecznej Policji przy udziale funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z maluchami z Przedszkola nr 311 w Warszawie. Dzieci dowiedziały się co to jest numer alarmowy 112, kiedy można z niego korzystać i co wówczas powiedzieć. Pełne ciekawości i zainteresowania, miały okazję uzyskać informację jakie powinno być odpowiednie zachowanie w różnych sytuacjach, takich jak zabawa na podwórku czy nauka w przedszkolu. Spotkanie okazało się nie tylko pouczające, ale jednocześnie radosne i pełne pozytywnej energii. Najmłodsi reagowali na wszystkie pytania policjantów, z uwagą słuchali tego, co funkcjonariusze mieli im do powiedzenia oraz dzieliły się swoimi historiami. Dzieci mogły przekonać się, że policjanci nie tylko stoją na straży prawa ale są również po to by dbać o ich bezpieczeństwo i pomagać im w różnych sytuacjach. Była to istotna lekcja, która pomoże dzieciom zrozumieć, jakie zachowanie pomaga w uniknięciu niebezpieczeństwa.

Wizyta nie odbyła się jednak bez niespodzianek. Policjanci przyjechali w towarzystwie innych ,,bohaterów”. Ratownicy z Fundacji ,,Anikar oraz fundacji ,,Dawcy Życia” zrobili na dzieciach niesamowite wrażenie. Przedszkolaki poznały bliżej prace ratownika medycznego, miały okazję obejrzeć ich sprzęt a nawet przymierzyć ciężkie kamizelki. Dzieci były zachwycone ich obecnością. W miły i zabawny sposób przekazywali dzieciom jak mogą udzielić pierwszej pomocy a na policjantach dzieciaki przećwiczyły ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Mogły też zobaczyć jak wykonać resuscytacje a także same przy użyciu manekina doskonaliły swoje umiejętności.

Zaangażowanie dzieci było niesamowite, a ich radość ogromna. Po spotkaniu i ubraniu ciepłych kurtek przyszła pora na zwiedzanie karetki i radiowozu. Tym również policjanci i ratownicy skradli serca najmłodszych. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Spotkanie z policjantami i ratownikami sprawiło, że przedszkolaki teraz będą bardziej świadome i gotowe do radzenia sobie w codziennych sytuacjach.

 

mh/pk

Film przedszkole_05_01_24__1_.mp4

Pobierz plik przedszkole_05_01_24__1_.mp4 (format mp4 - rozmiar 42.73 MB)

Powrót na górę strony