Aktualności

Policyjni Mikołaje w akcji

Data publikacji 06.12.2023

Stołeczni policjanci wraz z sierżantem Borsukiem odwiedzili najmłodszych przebywających w warszawskim szpitalu dziecięcym

We wtorek (5 grudnia 2023 r.) dzieci przebywające w warszawskim szpitalu dziecięcym przy ul. Kopernika 43, miały nie lada niespodziankę. Po pierwszych lekarskich obchodach oraz zjedzonym śniadaniu zza szpitalnych okien do ich uszu dotarły dźwięki syren policyjnych radiowozów, które właśnie wjeżdżały na dziedziniec placówki zdrowia. Nie była to jednak pilnie zgłoszona interwencja, a odwiedziny policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną w stołecznym garnizonie z okazji tegorocznych Mikołajek. Oprócz funkcjonariuszy do najmłodszych przybyli również szczególni goście, czyli sierżant Borsuk- maskotka Komendy Stołecznej Policji, oraz policyjny pies służbowy Pierog.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu umiejętności Pieroga, który pod czujnym okiem swojego przewodnika zademonstrował wysoki poziom wyszkolenia, wykonując szereg skomplikowanych kombinacji. Kolejnym etapem odwiedzin była prelekcja z dziećmi, która odbyła się w szpitalnej auli. Stołeczni profilaktycy wraz z sierżantem Borsukiem, omówili zasady bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, w domu, zabawy na świeżym powietrzu czy zagrożeniach jakie mogą ich spotkać w zbliżającym się okresie zimowym. Niestety nie wszystkie przebywające w szpitalu dzieci mogły wziąć udział w spotkaniu. Nie było to jednak przeszkodą aby porozmawiać z policjantami. Każde z nich zostało odwiedzone w swoich salach. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi oraz ich rodzicami, a także wręczyli upominki w postaci odblasków, kredek i elementarzy „Z Borsukiem Bezpieczniej”. Dzieci chętnie angażowały się w rozmowy, a dowodem na pozytywny odbiór inicjatywy był nieschodzący z twarzy uśmiech zarówno u maluchów jak i ich opiekunów.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne strojenie drzewka Bożonarodzeniowego, które zostało udekorowane policyjnymi kokardami, oraz odblaskami. Na koniec odbyły się pamiątkowe sesje zdjęciowe, a sami funkcjonariusze złożyli życzenia, zarówno te świąteczne jak i szybkiego powrotu do zdrowia.

 

 

pk

Film Mikolajki.mp4

Pobierz plik Mikolajki.mp4 (format mp4 - rozmiar 21.15 MB)

Powrót na górę strony