Aktualności

Razem z przedszkolakami na Olimpiadzie

Data publikacji 12.09.2023

Dzieci z warszawskich przedszkoli wzięły udział w „Olimpiadzie Przedszkolaków”, organizowanej przez Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Nie mogło tam zabraknąć stołecznych policjantów!

We wtorek (12.09.2023 r.) na warszawskiej dzielnicy Bielany odbyła się „Olimpiada Przedszkolaków” w której wzięło udział blisko 400 dzieci. Nie mogło tam również zabraknąć policjantów z Pałacu Mostowskich. Funkcjonariusze aktywnie włączyli się w uczestnictwo i wsparcie organizatora imprezy sportowo-rekreacyjnej. Dzieci z warszawskich przedszkoli miały okazję porozmawiać z mundurowymi o ich pracy, ale również o bezpieczeństwie i tym jak dbać o siebie samych. Każdy uczestnik miał możliwość obejrzeć od wewnątrz policyjny radiowóz czy zrobić sobie zdjęcie z funkcjonariuszami. Najmłodsi nie odeszli jednak od policjantów z pustymi rękoma, ponieważ każdy otrzymał tzw. niezgubkę, czyli opaskę na rękę do wielokrotnego użytku, na której wpisujemy numer telefonu komórkowego. Jeśli dziecko się zgubi, będzie wiadomo, do kogo zadzwonić, a tym samym jak najszybciej zobaczymy swoją pociechę.

Takie inicjatywy budują więzi społeczne, kształtują zdrowe wzorce, ale również oswajają dzieci z widokiem policjantów. Pozytywny wizerunek wypracowany podczas spotkań z najmłodszymi w przyszłości zaowocuje zaufaniem dzieci do funkcjonariuszy, którzy w sytuacji zagubienia się pociechy, będą mogli bezpośrednio udzielić pomocy.

  • Piknik z przedszkolakami.
  • Piknik z przedszkolakami.
  • Piknik z przedszkolakami.
  • Piknik z przedszkolakami.
  • Piknik z przedszkolakami.
  • Piknik z przedszkolakami.

mł. asp. Piotr Krat

Powrót na górę strony