Aktualności

Dzieciom o ruchu drogowym

Data publikacji 10.08.2023

Kolejny raz funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji wybrali się na spotkanie z dziećmi spędzającymi okres wakacyjny w Warszawie. Tym razem można było ich spotkać w Parku Żeromskiego, gdzie przestrzegali przed zagrożeniami w ruchu drogowym.

W Parku Żeromskiego w Warszawie funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji po raz kolejny spotkali się z dziećmi spędzającymi wakacje w mieście. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych na drodze.  Omawiano kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się na rowerach, hulajnogach zwykłych oraz elektrycznych.
Funkcjonariusze przypominali również jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które znacząco poprawiają widoczność pieszego na drodze po zmroku, a także o przechodzeniu przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym.

Ponadto zwracali szczególną uwagę na podstawowe zasady ruchu drogowego m. in. o poruszaniu się tylko po chodniku, obowiązku korzystania z drogi dla rowerów, czy zachowaniu szczególnej ostrożności i ustępowaniu pierwszeństwa pieszym.

 

 

 

Powrót na górę strony