Aktualności

Bezpieczne wakacje z policjantami

Data publikacji 07.08.2023

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej Policji starają się wykorzystywać każdą możliwą sytuację, aby promować bezpieczne zachowania podczas letniego wypoczynku. Tym razem wybrali się do Ogrodu Saskiego w Warszawie, gdzie zarówno dzieci, jak i dorosłych przestrzegali przez zagrożeniami czyhającymi szczególnie w okresie wakacyjnych wyjazdów.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców stołeczni policjanci  spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami, aby przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasadach bezpieczeństwa w życiu codziennym. Tym razem wybrali się do Ogrodu Saskiego w Warszawie. Funkcjonariusze między innymi  radzili jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz przypominali jak ważne jest używanie elementów odblaskowych oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym.

Tematyką równie istotną było omówienie w jaki sposób należy zachować się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz w sposób właściwy korzystać z  numerów alarmowych.

Ponadto w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” mundurowi zwracali uwagę ma  zasady właściwego zachowania nad  wodą oraz zachęcali do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny Przewodnik”. Najmłodsi zostali zapoznani z oznaczeniami występującymi na kąpieliskach oraz rodzajami flag wywieszanych przez ratowników, a dorośli obiecali, że będą pamiętać o zakładaniu kapoków podczas pływania na łódkach czy kajakach.

Były to bardzo udane spotkania. Policjanci mają nadzieję, że takie inicjatywy podnoszą świadomość  na temat zagrożeń występujących podczas letniego wypoczynku.

nadkom. Sabina Stepek

  • Bezpieczne wakacje z policjantami
  • Bezpieczne wakacje z policjantami
  • Bezpieczne wakacje z policjantami
  • Bezpieczne wakacje z policjantami
  • Bezpieczne wakacje z policjantami
  • Bezpieczne wakacje z policjantami
Powrót na górę strony