Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z Borsukiem Bezpieczniej

Data publikacji 02.05.2023

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Prewencji KSP wraz z maskotką – sierżantem Borsukiem odwiedzili dzieci w Przedszkolu ,,Bajka” oraz uczniów I klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach. Spotkania były to doskonałą okazją, aby poprzez zabawę przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Funkcjonariusze przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Podczas spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa.

Spotkania były też doskonałą okazją, aby przyjrzeć się wyposażeniu, którego na co dzień używają mundurowi. Przedszkolaki mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co wywołało ogromną  radość nie tylko u najmłodszych.

Policjanci przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego oraz jak ważne jest podróżowanie w  fotelikach w  zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

nadkom. Sabina Stepek

Powrót na górę strony