Aktualności

„Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności” - tematem spotkania z uczniami oraz nauczycielami ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Data publikacji 04.04.2023

Policjanci Wydziału Prewencji rozpoczęli cykl spotkań profilaktycznych pt. „Moje prawa, moje granice – o przemocy i odpowiedzialności”, które skierowane są do młodzieży oraz grona pedagogicznego ze szkół ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego. Głównym tematem zajęć są m.in. prawa człowieka oraz rodzaje i formy przemocy.

Pierwsze zajęcia zorganizowano dla nauczycieli oraz uczennic czterech klas Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 71 Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki  w Łomiankach.

Podczas  spotkania  policjanci między innymi  szczegółowo omówili zagadnienia dotyczące form oraz rodzajów przemocy. Mundurowi wyjaśnili jakie zachowania są nieodpowiednie i niezgodne z prawem oraz poruszyli kwestie odpowiedzialności prawnej za popełnione przestępstwa. W trakcie zajęć nie zabrakło także informacji na temat Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Funkcjonariusze przypomnieli również o prawach każdego człowieka oraz wskazali placówki  i instytucje, do których można się zwrócić o pomoc i wsparcie w różnych sytuacjach problemowych.

Były to bardzo udane spotkania. Policjanci mają nadzieję, że tego rodzaju inicjatywy podnoszą świadomość młodych ludzi na temat właściwych zachowań zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym. Podobne zajęcia będą kontynuowane we wszystkich szkołach ponadpodstawowych mistrzostwa sportowego na terenie garnizonu stołecznego.

nadkom. Sabina Stepek

 

Powrót na górę strony