Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami

Data publikacji 10.08.2022

Wczoraj policjantka Wydziału Prewencji KSP spotkała się z Bohaterami Powstania Warszawskiego w Domu Dziennego Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP oraz porozmawiać o zagrożeniach dnia codziennego.

Podczas spotkania funkcjonariuszka uświadamiała seniorów, że osoby starsze, mieszkające samotnie szczególnie  narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców.  Sposób działania oszustów jest bardzo charakterystyczny i w każdym przypadku podobny. Dlatego też seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Omówione przykłady, miały pokazać starszym ludziom, jaki jest schemat działania przestępców, podszywających się pod różne osoby, próbujących ukraść pieniądze czy też wprowadzić w błąd starszą osobę. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę. 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Seniorzy w skupieniu wysłuchali cennych rad, a przy tym bardzo żywo uczestniczyli w dyskusji, zadając pytania dotyczące omawianych oszustw, ale także szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

kom. Magdalena Niemotko
nadkom. Sabina Stepek

  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
  • Spotkanie z seniorami
Powrót na górę strony