Aktualności

Policyjny borsuk na spotkaniu z przedszkolakami

Data publikacji 31.05.2022

Policjanci Wydziału Prewencji KSP wraz z maskotką – sierżantem Borsukiem odwiedzili dzieci w Przedszkolu ,,Tęczowa Szóstka”. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Funkcjonariusze przygotowali dla przedszkolaków mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Podczas spotkań mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia.

Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz jak uchronić się przed atakiem agresywnego psa.

Spotkanie było też doskonałą okazją, aby przyjrzeć się wyposażeniu, którego na co dzień używają mundurowi. Przedszkolaki mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co wywołało ogromną  radość nie tylko u najmłodszych.

Policjanci przypomnieli również jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego oraz jak ważne jest podróżowanie w  fotelikach w  zapiętych pasach bezpieczeństwa.

Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoją wiedzą z policyjnym borsukiem i ćwiczyły bezpieczne zachowania w różnych sytuacjach.

 

nadkom. Sabina Stepek

Powrót na górę strony