SEKCJA PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ

PROFILAKTYKA ON-LINE

Data publikacji 23.08.2021

Każdego dnia policjanci z Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach na terenie działania garnizonu stołecznego. Wszystkie zajęcia odbywają się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Funkcjonariusze dbają o to, aby uczestnicy ruchu drogowego, pomimo zaistniałej sytuacji, nadal czuli się bezpiecznie. Mundurowi zapraszają również do współpracy placówki oświatowe chętne do zorganizowania spotkań on-line.

Rozsądne zachowanie na drodze, rozglądanie się zanim wejdziemy na przejście, używanie elementów odblaskowych, czy też zapinanie pasów bezpieczeństwa – te i wiele innych tematów poruszanych jest na spotkaniach z policjantami. Mówi się, że „czym skorupka za młodu nasiąknie….” Dlatego tak ważna jest edukacja, budowanie świadomości i wyrabianie nawyków od najmłodszych lat.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną zachęcamy wszystkie chętne placówki oświatowe do współpracy on-line. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt na adres e-mail wrd.sps@ksp.policja.gov.pl lub telefoniczny 47 723-79-10 w celu ustalenia szczegółów współpracy.


 

  • Policjantka prowadząca zajęcia on-line
    Zajęcia profilaktyczne on-line
Powrót na górę strony