Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
- #WspólnieBezpieczni - Anonimowość w internecie Czy korzystając z kryptowalut można pozostać całkowicie anonimowym? To jedno z kluczowych pytań, które zadają sobie użytkownicy rynku kryptowalut, a na które odpowiada oficer operacyjny Centralnego Biura Śledczego Policji.
- Zatrzymany za narkotyki Policjanci 5 KP zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki.
- Gazeta Policyjna – kwiecień 2021 Znacie to uczucie, kiedy nic wam nie wychodzi i wszystko jest nie tak? My też nie. Dlatego kolejny numer wyszedł nam tak, jak chcieliśmy. Za oknem wiosenna jesień, więc dla zabicia czasu warto posłuchać, co tym razem wymyśliliśmy. Warto, bo pomysłów nam nie brak.
- ,,Przeleciał wiatr, przefrunął ptak i stało się cmentarzysko ..." 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej ustanowiony w hołdzie ofiarom masowego mordu dokonanego przez NKWD na, co najmniej 21 768 obywatelach polskich. Komenda Stołeczna Policji przygotowała film z udziałem Pani Haliny Drachal ze Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie, córki zamordowanego w Twerze przez Sowietów funkcjonariusza Policji Państwowej oraz dr. Sławomira Frątczaka, Dyrektora Muzeum Katyńskiego. Film zawiera między innymi wspomnienia bezpośredniego uczestnika życia rodziny dotkniętej tragedią Zbrodni Katyńskiej, uzupełniane narracją historyka, który od lat dba o zachowanie narodowej pamięci o miejscach kaźni Polaków.
- Czy wiesz, co oznacza ten znak? Jest bardzo ważny i warto go zapamiętać! Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Znak ,,pomóż mi’’ to wezwanie o pomoc, zrozumiałe na całym świecie. Przełamuje on barierę językową, czy kulturową. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w internecie. To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video. Gdy zobaczysz ten znak niezwłocznie zadzwoń pod nr 112 i poinformuj, że osoba w ten sposób poprosiła Cię o pomoc.
- Podziękowanie z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” Podziękowanie z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” z siedzibą w Katowicach Oddział w Warszawie za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości poświęconych Żołnierzom Niezłomnym, podczas których w sposób szczególny uczczono pamięć płk. Bronisława Chajęckiego Komendanta Państwowego Korpusu Bezpieczeństwa Miasta Stołecznego Warszawy.