Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci złożyli ślubowanie

Data publikacji 08.09.2009

213 funkcjonariuszy złożyło dziś uroczyste ślubowanie w Oddzial ePrewencji Policji w Warszawie. Wśród nowych mundurowych jest 47 pań. Po przeszkoleniu, które odbędą w szkołach Policji w Legionowie i Słupsku, część z nich zasili Oddział Prewencji Policji w Warszawie. Pozostali trafią do komisariatów specjalistycznych oraz komend powiatowych i rejonowych.

Dziś w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie z siedzibą w Piasecznie odbyło się uroczyste ślubowanie 213 funkcjonariuszy, w tym 47 pań. W szeregach Policji powitał nowych adeptów I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy insp. dr Robert Bałdys. O tym, jak ważny jest to dzień dla nowo przyjętych policjantów mówił w krótkim przemówieniu kapelan KSP ks. dr Józef Jachimczak.

Na początek funkcjonariusze przejdą przeszkolenie podstawowe w szkołach Policji w Legionowie i Słupsku. W trakcie kilku miesięcy zdobędą wiedzę z zakresu prawa, poznają też prawa i obowiązki policjanta, nauczą się posługiwać bronią służbową. Po zdaniu egzaminu kończącego szkolenie część z nich trafi do Naszej jednostki. Pozostali zasilą szeregi komisariatów specjalistycznych oraz komend powiatowych i rejonowych.

   
   
   

 źródło: Komenda Stołeczna Policji

Powrót na górę strony