Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do wyjaśnienia

Data publikacji 27.03.2014

Policjanci 2 Kompanii Oddziału Prewencji Policji Komendy Stołecznej pełniąc służbę w dyspozycji Komendy Rejonowej Policji Warszawa 3 zauważyli kobietę, która wybiegła z klatki schodowej w stronę funkcjonariuszy w rejonie ul. Grójeckiej i oświadczyła, że u jej sąsiadów ma miejsce awantura.

Z uwagi na zaistniałą sytuację funkcjonariusze 2 KP  weszli do mieszkania gdzie na podłodze leżał mężczyzna  z widoczną plamą koloru brunatnego w obszarze klatki piersiowej, a na nim leżała kobieta która, trzymała bluzę na szyi Krzysztof S.  Widząc że mężczyzna ma problem z oddychaniem patrol  wezwał pogotowie ratunkowe. Z uwagi na to, iż Monika P. utrudniała dostęp do pchniętego nożem mężczyzny zostały użyte środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek. W tym czasie wszedł zespół pogotowia ratunkowego i podjęli akcję ratunkową. W mieszkaniu znajdowały się również inne  osoby Elżbieta K. oraz Janina U. Z mieszkania zostały wyprowadzone osoby celem niedopuszczenia do zatarcia śladów. Mężczyzna po zakończonych czynnościach ratowniczych przewieziono do szpitala przy ul. Banacha. Po konsultacji z dyżurnym KRP 3 osoby przebywające w mieszkaniu przy
 ul. Grójeckiej zostały zatrzymane i przewiezione na komisariat celem przeprowadzenia dalszych czynności służbowych. Na miejscu osoby zostały poddane badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Monika P. wynik 0,89 mg/l, Ryszard S. wynik 1,20 mg/l, Elżbieta K. wynik 1,28 mg/l, Janina U. wynik 0,93 mg/l . W/w zostały przebadane przez lekarza a następnie osadzone w PDOZ.

Powrót na górę strony