Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu

Data publikacji 18.03.2014

Policjanci 6 kp zatrzymali mężczyznę, kierującego pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Zenon M. nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem oraz legitymował się nie swoim dowodem osobistym.

Funkcjonariusze 6 Kompanii  OPP w Warszawie  pełniąc służbę w patrolu zmotoryzowanym w dyspozycji Komendy Rejonowej Policji  Warszawa I  około godziny 21  jadąc ulicą E. Plater zauważyli jak kierowca samochodu osobowego marki Audi wyjeżdżając z parkingu spowodował kolizję uderzając w zaparkowany naprzeciwko samochód osobowy marki Toyota, po czym ze znaczną prędkością zaczął się oddalać z miejsca zdarzenia. W związku zaistniałą sytuacją funkcjonariusze podjęli pościg  radiowozem za w/w. Kierowca nie reagował  na sygnały dźwiękowe oraz błyskowe skręcając ul. Koszykową i zaczął oddalać się ze znaczną prędkością. Po dogonieniu sprawcy kolizji i zrównaniu się z jego pojazdem w dalszym ciągu kontynuował jazdę. Pojazd został zatrzymany dopiero gdy policjanci zajechali drogę radiowozem. W trakcie kontroli od mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu.  Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego, którym okazał się Zenon M. Na  miejsce przybyła załoga ruchu drogowego dokonano przebadania kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynik: 1,22 mg/l . W/w oświadczył, iż nazywa się Andrzej M, a dowód osobisty, którym się legitymował jest jego brata. Po wykonaniu czynności przez załogę ruchu drogowego pojazd został przekazany wraz z kluczykami synowi w/w-go. Po sprawdzeniu sprawcy kolizji w policyjnej bazie wyszło na jaw, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, dowód rejestracyjny został wcześniej zatrzymany przez policję.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat celem sporządzenia niezbędnej dokumentacji.  W chwili obecnej Andrzej M przebywa na oddziale szpitalu na ul. Banacha. Sprawą w/w mężczyzny zajmują się policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego KRP III.     

Powrót na górę strony