Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowanie 158 nowoprzyjętych funcjonariuszy Policji.

Data publikacji 29.04.2010

W dniu 29.04.2010r. o godz. 11.00 w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie nowo przyjęci policjanci złożyli uroczyste ślubowanie. 158 funkcjonariuszy rozpoczynających służbę w garnizonie stołecznym, po przeszkoleniu podstawowym zasili oddział prewencji i wydział konwojowy. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele kierownictwa Komendy Stołecznej Policji oraz rodziny i przyjaciele młodych funkcjonariuszy.

Przed ślubowaniem chwilą ciszy uczczono pamięć Ks. kanonika Andrzeja Kwaśnika - kapelana Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.

Oficjalną część uroczystości zakończyła defilada Kompani Reprezentacyjnej oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Chwilę później młodzi funkcjonariusze mieli czas dla swoich rodzin i bliskich, którzy licznie przybyli na ślubowanie.

Młodzi policjanci przejdą przeszkolenie podstawowe. W trakcie kilku miesięcy zdobędą wiedzę z zakresu prawa, poznają też uprawnienia i obowiązki policjanta, nauczą się, jak przeprowadzać interwencje oraz posługiwać się bronią służbową. Po zdaniu egzaminu kończącego szkolenie, 153 z nich trafi do Oddziału Prewencji Policji. Pozostała 5 zasili szeregi Wydziału Konwojowego KSP.

Tekst: KSP

Powrót na górę strony