Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Data publikacji 13.04.2010

 

10 kwietnia 2010 roku to tragiczna dla naszego kraju data. W jednej chwili, na skutek niewyobrażalnej katastrofy samolotu zginęli wszyscy pasażerowie, lecący na uroczystości 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką. Słysząc kolejno wymieniane nazwiska tych, którzy towarzyszyli w tym ostatnim locie Prezydentowi - marszałków, ministrów, posłów, senatorów, biskupów, osób najważniejszych w państwie, a także pilotów, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, serca nas wszystkich przepełnia olbrzymi smutek i żal. O stokroć większy jest on w sercach Rodzin Tragicznie Zmarłych. W imieniu swoim własnym i wszystkich policjantów Polskich i pracowników polskiej Policji wszystkim tym osobom składam kondolencje i wyrazy ubolewania.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

gen. insp. Andrzej Matejuk
Komendant Główny Policji

 

W sobotę rano wiatr historii zdmuchną kilkadziesiąt płomieni życia...zabrał ze sobą najjaśniejsze płomienie polskiej inteligencji, płomienie życia naszych zwierzchników, współpracowników, przyjaciół... Pozostajemy w zadumie wstrząśnięci tym co sie stało, jest w naszych sercach ból i nieukojony żal, że tych wspaniałych ludzi już nie ma. Pozostała pustka, którą trudno będzie wypełnić.

W imieniu funkcjonariuszy i pracowników cywilnych stołecznej Policji składam wyrazy ogromnego współczucia bliskim tragicznie zmarłych urzędników państwowych, przedstawicieli kościoła i pielgrzymujacym na groby rodzinom pomordowanych w Katyniu. Łączymy się z Państwem w żalu i bólu po stracie najbliższych.

insp. Adam Mularz
Komendant Stołeczny Policji

 

 

Powrót na górę strony