Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant 4 kompanii Oddziału Prewencji Policji w Warszawie w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. Przy okazji każdej takiej sytuacji apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Zgłoszenia można kierować pod nr 112.

W sobotę 19 sierpnia br. policjant 4 kompanii Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, w czasie wolnym od służby, zauważył mężczyznę, który chwiejnym krokiem zbliżył się do samochodu osobowego marki Volvo, wsiadł do niego i natychmiast odjechał. Funkcjonariusz niezwłocznie wsiadł do swojego samochodu i ruszył za kierującym, jednocześnie dzwoniąc na numer 112, informując operatora numeru alarmowego o całej sytuacji i na bieżąco podając swoją lokalizację. Po kilku minutach patrol policji zlokalizował samochód. Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Badanie nieodpowiedzialnego kierowcy wykazało ponad 1,5 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do
2 lat pozbawienia wolności.

Jazda pod wpływem alkoholu to brak odpowiedzialności, a każdy nietrzeźwy kierowca na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy, aby nikt nie pozostawał obojętny, gdy widzi nietrzeźwego kierującego. Zgłoszenia można kierować pod nr 112.


 

Powrót na górę strony